Pieluchy jednorazowe

W trosce o dziecko

Pielęgnacja niemowląt

Jako rodzice zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór pieluszki dla niemowlaka. Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga specjalnego traktowania. Codzienna pielęgnacja powinna zapewniać nawilżenie, a także zapobiegać odparzeniom, które dla maluchów są szczególnie nieprzyjemne i dokuczliwe. W kwestii zapobiegania odparzeniom duże znaczenie ma wybór odpowiedniej pieluszki.

Pieluszka dla niemowlaka

Pieluszki powinny być przede wszystkim dostosowane do wielkości dziecka, tylko odpowiednio dobrane będą dobrze spełniać swoją funkcję. Warto również zwrócić uwagę na chłonność pieluszek – w pierwszych miesiącach życia dziecka zaleca się stosowanie tych o maksymalnej chłonności, ponieważ zapewnia ona poczucie suchości i komfortu. W przypadku najmłodszych dzieci wybierajmy pieluszki zapinane na boczne napy. Są one zdecydowanie prostsze do wkładania i zdejmowania, a także wygodniejsze dla dziecka. Bądźmy pragmatyczni, szczególnie gdy po raz pierwszy zostajemy rodzicami.

Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?

Pieluchy jednorazowe w przypadku niemowląt będą wyborem pod wieloma względami lepszym. Są one przede wszystkim praktyczniejsze, ponieważ nie musimy ich za każdym razem prać. Ponadto są one zdecydowanie bardziej chłonne od pieluszek tradycyjnych. Pieluszki jednorazowe są również zdecydowanie bardziej higieniczne.

Zapewne wiele z nas zadaje sobie pytanie: a co z ekologią? Producenci pieluszek jednorazowych pomyśleli również o tym. W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych możemy kupić pieluszki jednorazowe ekologiczne. Są one wykonane z naturalnych materiałów biodegradowalnych. Pieluszki mogą być zatem przyjazne dla dziecka i środowiska. Jeżeli kupujemy świadomie i odpowiedzialne, to eko pieluchy jednorazowe będą dobrym wyborem.

Pamiętajmy również o stosowaniu kremów nawilżających i preparatów zapobiegających powstawaniu odparzeń. Jeżeli coś nas zaniepokoi, wówczas warto zastanowić się nad zmianą artykułów higienicznych lub skonsultować problem z lekarzem.